CONSULTANT SUPORT TEHNIC

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea problemelor de software semnalate, colectarea si analiza informatiilor privind aceste probleme;
- Obtinerea de informatii suplimentare privind problemele reclamate, atunci cand este cazul
- Rezolvarea problemelor reclamate prin testari in aplicatii a problemelor/bugurilor raportate, configurari ale aplicatiei.
- Realocarea problemelor c¿tre persoanele responsabile;
- Participa la rezolvarea problemelor hardware si de retelistica impreuna cu personalul de suport tehnic intern si al furnizorului echipamentelor, acolo unde este cazul;
- Instaleaza si configureaza sistemele de operare si softurile aditionale pe statille de lucru si servere.

CERINTE

- Studii universitare finalizate
- Experienta minim 1 an pe un post similar
- Cunostiinte avansate privind modul conceptual de functionare al ERP-urilor;
- Fire sociabila, deschisa
- Aten¿ie acodat¿ detaliilor
- Capacitate de sinteza
- Capacitatea de a înv¿¿a rapid modul de utilizare a aplica¿iilor software de tip ERP
- Capacitate de identificare si percepere corecta a problemelor clientilor
- Capacitatea de a rezolva rapid probleme
- Capacitatea de respectare a termenelor limita

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Bonusuri in functie de realizari;
-Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
-Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

RTC Holding este lider pe piata de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice. RTC Holding, unul dintre cele mai mari grupuri de distributie si retail din Romania, cuprinde 9 divizii: Diverta, PROCA Romania, Sistec-Sbsol, Proffice, Rimobi, TCE, Fashion, Flaro. RTC Holding este o companie de succes care promoveaza cei mai buni oameni, cele mai bune solutii, cei mai buni parteneri, cautand permanent echilibrul dintre loialitate si performanta.