Consultant solutii CISCO

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- Asigura suport tehnic si de vanzare;
- Sustine prezentari ale produselor Cisco catre clienti, parteneri si prospecti;
- Participa activ, ca specialist, in determinarea nevoilor specifice clientilor;
- Raspunde nevoilor potentialilor clienti cu solutii de retea, fezabile din punct de vedere tehnic si comercial.

CERINTE

Crescendo International cauta sa-si alature echipei de specialisti Cisco o persoana dinamica, proactiva, cu urmatorul profil:
- Absolvent de studii superioare, de profil, sau student in an terminal;
- Experienta in implementarea de proiecte in cel putin unul din urmatoarele domenii: VPN, Security, Routing & Switching, QoS, Voice over IP, IP telephony, Contact Center, Data Center, Wireless;
- Viziune globala asupra solutiilor si a tehnologiilor din domeniul retelelor IP;
- Buna cunoasterea a produselor Cisco;
- Aptitudini de comunicare scrisa si verbala;
- Bune abilitati de prezentare;
- Spirit de echipa, disponibilitate, capacitate de lucru in conditii de stress;
- Carnet de conducere categoria B.

Constituie un avantaj detinerea oricarei certificari Cisco si experienta in activitati de consultanta si presales.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si competitiv cu nivelul pietei;
- excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

CRESCENDO, casa de solutii IT&C, are statutul de Cisco Silver Partner, pozitionandu-se ca unicul furnizor de solutii de comunicatii si securitatea comunicatiilor din Romania, care ofera un portofoliu complet de produse si servicii IT&C.
Un factor semnificativ care contribuie la succesul nostru este aderarea la un set de valori ¿mp¿rt¿¿ite, pe care le «respir¿m», le sus¿inem, le promov¿m ¿n tot ceea ce facem. In 2006 si 2007 am ob¿inut calificativul Customer Satisfaction Excellence, cel mai inalt calificativ in cadrul programului de evaluare a satisfac¿iei clientilor, pus la dispozitie de Cisco.
Activam pe piata romanesca de peste 15 ani, timp in care am finalizat sute de proiecte, ingloband cele mai recente solutii IT&C. Peste 200 de clienti au apelat pana acum la serviciile noastre si am incheiat parteneriate cu mai mult de 30 de companii internationale.

Pentru mai multe informatiii vizitati: www.crescendo.ro