Consultant Senior

INTERFIN Management si IT Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

PRINCIPALE ATRIBUTII

1.urmareste aplicarea programelor de lucru agreate de catre manager;
2.raspunde de activitatea echipei la sediul clientului, pe durata anagajamentelor si de respectarea termenelor agreate;
3.intocmeste rapoarte catre management si client, corespunzator cu specificul si etapele proiectului;
4.asigura interfata intre management si echipa de consultanti, printr-o comunicare eficienta;
5.contribuie la identificarea de noi clienti si oportunitati pe piata, pe care le discuta cu managementul;
6.participa la redactarea propunerilor pentru proiecte medii si mici;
7.identifica arii de imbunatatire si propune cai si modalitati pentru specializarea / perfectionarea membrilor echipei pe care o coordoneaza, inclusiv prin transfer de cunostinte;
8.se asigura de respectarea standardelor de calitate ale companiei, atat personal, cat si din perspectiva membrilor echipei pe care o coordoneaza.

CERINTE

Educatia minima necesara: studii superioare economice

Experienta minima necesara: 4-6 ani in domeniul consultantei in afaceri si/sau corporate finance si/sau experienta relevanta in industrie (retail, distributie, logistica etc.) constituie un avantaj;

Experienta in conducerea / coordonarea unei echipe.

Specializări/ Instruiri minime necesare: Studii universitare economice sau specializări post-universitare economice, utilizare pachet MS office (word, excel, power point, MS Project), navigare si cercetare internet.

Profilul angajatului - abilitati si deprinderi

¿capacitate si dorinţa de adaptare la noile condiţii
¿capacitate de management a activităţilor si resurselor (planificare, organizare, delegare)
¿coordonarea unei echipe, lucrul in echipa
¿gândire analitica
¿capacitatea de a propune / oferi soluţii la problemele apărute
¿excelente abilitaţi de comunicare verbala si scrisa
¿capacitatea de a lua decizii si asumarea responsabilităţii pentru deciziile luate
¿capacitate de execuţie a sarcinilor sub presiunea timpului, rezistenta la stres
¿abilitaţi de interacţiune si dezvoltare a relaţiilor cu clienţii
¿încredere in sine
¿atitudine pro-activa
¿creativitate
¿cunoaşterea limbii engleze
¿disponibilitate pentru deplasări

BENEFICII OFERITE

-Salariu peste nivelul pieţei;
-Bonus în funcţie de rezultate;
-Pregătire profesională internă şi externă.

Pentru informaţii suplimentare vizitaţi site-ul nostru www.inter-fin.ro sau contactaţi-ne la adresa contact@inter-fin.ro

INTERFIN a fost creata de catre Viorel Bitu in anul 1994, fiind ulterior integrata in Arthur Andersen in perioada 1995-2002. La ora actuala, INTERFIN continua sa ofere servicii de consultanta de afaceri, beneficiind de experienta acumulata pe parcursul a peste 12 ani de activitate.
O mare parte din succesul firmei INTERFIN este datorat echipei de consultanti. De aceea, suntem mereu in cautare de noi candidati dornici sa-si puna in valoare aptitudinile si cunostintele profesionale, interesati in construirea unei solide cariere profesionale in domeniul consultantei in afaceri.