CONSULTANT SD - SAP

RELAD PHARMA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Face parte din echipa care va implementa sistemul informatic SAP pe parte de SD;
- Este implicat in analiza de business din cadrul proiectului de implementare;
- Participa la definirea documentatiei aferente analizei de business;
- Este persoana de legatura intre consultantii externi si key-useri;
- Urmareste ca analiza de business este transpusa corect in sistemul informatic SAP;
- Ofera suport post-implementare pe partea sa de business pentru Key-useri;
- Face recomandari de imbunatatire a sistemului informatic;

CERINTE

- Studii universitare tehnice finalizate;
- Experienta de lucru in modulul SD de cel putin 1 an;
- Cunoasterea altor module SAP (FI/CO/MM) reprezinta un avantaj;
- Participarea la cel putin o implementare ‘full lifecycle’ de SAP;
- Cunostinte de programare baze de date reprezinta in avantaj;
- Persoana proactiva si analitica;
- Bune abilitati de comunicare scrisa si orala;
- Urmarirea dead-line-urilor si respectarea lor.

BENEFICII OFERITE

Compania ofer¿ un mediu de activitate dinamic ¿i propice dezvolt¿rii profesionale.

RELAD este unul dintre liderii pietei romanesti de import si distributie de produse farmaceutice si parafacermaceutice. Astazi, compania comercializeaza peste 6000 de produse catre 4000 de clienti (farmacii si spitale), situati pe intreg teritoriul Romaniei. RELAD are puncte de lucru in 16 din cele mai mari orase din tara, avand o echipa formata din peste 800 de profesionisti. Misiunea RELAD este sa contribuie permanent la imbunatatirea sistemului de sanatate national, printr-o inalta calitate (certificata cu standardul ISO 9001:2000) a distributiei si comercializarii produselor farmaceutice, in beneficiul pacientilor, al partenerilor si al sau, in egala masura.

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara, profesionista, dinamica si unita, sa iti construiesti o cariera intr-un domeniu de perspectiva, intr-o companie care iti ofera sansa de a te dezvolta profesional si personal, incearca-ti sansa! Te asteptam in echipa RELAD! Succes!