Consultant SAP SD (Sales & Distribution)

SC INTEGRATOR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Oportunitatea de a lucra pe proiecte interne de anvergura de implementare solutii SAP
- Posibilitatea dobindirii unor cunostinte si competente ce au obtinut recunoasterea comunitatii interne si internationale

CERINTE

- Experienta minim 1 an in implementari SAP SD (Sales and Distribution)
- Minim un ciclu complet de implementare
- Cunostinte foarte bune despre optiunile de configurare SD (contracte, oferte, preturi, comenzi, gestiunea clientilor)
- Cunoasterea foarte buna a proceselor de vanzari si distributie
- Capacitatea de a intelege cerintele de business ale clientilor, de a propune alternative si de a livra configuratiii conforme cu cerintele stabilite
- Foarte bune abilitati de conceptie, analiza si sinteza
- Cunoasterea altor module SAP reprezinta un avantaj
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala
- Spirit de echipa, responsabilitate, respectare termene
- Disponibilitate de deplasari prelungite
- Rigurozitate in urmarirea obiectivelor fixate

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv!
- o cultura organizationala bazata pe spirit de echipa si excelenta profesionala

Companie de consultanta in business management, cu prezenta in Franta si Romania.