CONSULTANT SAP NETWEAVER

Total Business Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza si modelarea proceselor de business ale clientilor;
- Realizarea de instalari de software SAP la sediul clientilor/partenerilor;
- Oferirea de servicii de consultanta specifice SAP Romania;
- Realizarea de prezentari referitoare la componentele si beneficiile platformei NetWeaver;
- Realizarea de demonstratii ale functionalitatilor NetWeaver;
- Suport pentru forta de vanzari cu informatii referitoare la NetWeaver.

CERINTE

- Peste 5 ani de experienta relevanta (tehnologii, programare, consultanta);
- Studii de inginerie (calculatoare), matematica, informatica comerciala;
- Cunostinte avansate de baze de date (administrare, dezvoltare de aplicatii);
- Cunostinte avansate de sisteme de operare (Linux, Windows);
- Cunostinte referitoare la tehnologia si aplicatiile SAP (cunostinte despre NetWeaver, ABAP, Reports constituie un avantaj);
-Cunostinte avansate de limba engleza
- Experienta in domeniul platformelor tehnologice de integrare si a aplicatiilor de business intelligence, portal, master data management, exchange infrastructure;
- Cunostinte economice generale;
- Experienta in cadrul proiectelor si /sau experienta in managementul de proiect constituie un avantaj;
- Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra in echipa;
- Capacitatea de a comunica cu usurinta si de a prezenta procese si functionalitati intr-un mod simplu si inteligibil;
- Orientare catre clienti si catre dezvoltarea personala continua.

Clientul nostru este lider mondial in consultanta si implementarea programelor SAP.