CONSULTANT SAP MM (MATERIAL MANAGEMENT)

FAIR VALUE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza si modelarea proceselor de business;
- Interactiunea directa cu clientul si utilizatorii-cheie, prin asigurarea activitatii de instruire si acordarea de suport de specialitate;
- Realizarea designului, configurarii si testarii unuia sau a mai multor procese din aria MM (Material Management);
- Identificarea si documentarea conditiilor de testare, a rezultatelor asteptate si a script-urilor de testare.

CERINTE

- Cel putin 1 an experienta in implementari SAP MM (Material Management) ¿ minim un ciclu de implementare complet;
- Bune cunostinte despre optiunile de configurare MM;
- Bune cunostine despre documentatie, calitate, instruirea userilor si capacitate de analiza la nivel macro;
- Cunostinte despre procesele de logistica;
- Abilitatea de a intelege cerintele de business ale clientilor, de a discuta alternative ale designului si de a livra configuratii conforme cu cerintele stabilite;
- Bune abilitati de time management pentru a livra produse de inalta calitate, conform termenelor;
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala;
- Inalt nivel de initiativa si automotivare; etica demonstrata la locul de munca;
- Foarte bune abilitati de conceptie, analiza si judecata;
- Cunoasterea si a altor module reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a va folosi cunostintele si experienta pentru a castiga impreuna cu o companie in plina expansiune;
- Mediu de lucru profesionist;
¿ Plan de dezvoltare individuala (acces periodic la training-uri de specialitate)
- Pachet salarial atractiv

Misiunea FAIR VALUE este ca prin solutiile informatice pe care le promoveaza, sa ajute companiile medii si mici din Romania sa isi dezvolte business-ul si sa isi creasca competivitatea in vederea obtinerii unei pozitii mai bune pe piata.