CONSULTANT SAP FI/CO

Sistec-SBsol - membru grup RTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la implementarea SAP
-Realizarea de prezentari/ demonstratii SAP
-Analiza si modelarea proceselor de business ale clientilor
-Oferirea de servicii de consultanta specifice SAP Romania
-Implementare SAP la sediul clientilor / partenerilor

CERINTE

-Studii universitare finalizate - de preferat studii tehnice : ASE, Politehnica etc;
-Minim 2 ani experienta in lucrul cu SAP;
-Implicare activa in derularea minim a unui proiect de implementare SAP
-Cunoasterea SAP ERP ¿ Financial Accounting
-Cunoasterea SAP ERP ¿ Controling
-Engleza nivel mediu/avansat ;
-Capacitatea de a intelege tehnologiile si solutiile moderne de business management
-Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
-Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
-Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii;
-Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
-Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra in echipa
-Cunostinte referitoare la tehnologia si aplicatiile SAP (cunostinte despre NetWeaver, ABAP, Reports constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Excelente oportunitati de dezvoltare;
Mediu de lucru performant;
Pachet salarial motivant;
Bonusuri corelate cu performanta.

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.
Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.
In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.
Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.
Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)