CONSULTANT SAP

Sistec-SBsol

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera servicii de consultan¿¿ specifice SAP România.
- Efectueaza analiza ¿i modelarea proceselor de business ale clien¿ilor;
- Elaboreaza si sustine prezentari si oferte tehnice ale componentelor solutiei SAP pe domeniul productie;
- Participa la activitatile de implementare la sediul clientilor / partenerilor si isi asuma responsabilitatile pe domeniul in care este specializat;
- Elaboreaza documentatia de proiect conform standardelor impuse prin metodologia de implementare SAP;
- Aplica metodologia si utilizeaza instrumentele SAP in implementarea proiectelor alocate;
- Urmareste incadrarea in timp si buget a activitatilor in care este implicat

CERINTE

-Studii universitare finalizate ;
-Minim 2 ani experienta coordonare activitati logistice, de productie sau contabile in cadrul unor companii medii sau mari.
-Capacitatea de a intelege tehnologiile si solutiile moderne de business management
-Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
-Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
-Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii;
-Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
-Capacitatea de a ac¿iona individual, precum ¿i de a lucra în echip¿
-Key User SAP sau implicare activa in derularea unui proiect de implementare SAP constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Excelente oportunitati de dezvoltare;
Mediu de lucru performant;
Pachet salarial motivant;
Bonusuri corelate cu performanta.

Infiintata in 1994, Sistec-SBsol este recunoscuta de clientii si partenerii sai pentru profesionalism, expertiza in afaceri si capacitatea de a transforma solutii IT si tehnologii in solutii cu valoare adaugata.

Avem o echipa de peste 300 de specialisti care reprezinta valorile companiei in toate serviciile si produsele pe care le oferim, dezvoltam, implementam. Aceste valori sunt orientarea catre client, incredere si curaj, spirit de echipa, respect, integritate si profesionalism si responsabilitate sociala.

OUR BUSINESS IS TO IMPROVE OTHER PEOPLE’S BUSINESS

Telul nostru este de a oferi companiilor solutii informatice complete care sa le asigure imbunatatirea competitivitatii si performantei, prin cresterea eficientei si productivitatii activitatii desfasurate. Solutiile propuse se bazeaza pe experienta indelungata a specialistilor nostri atat in afaceri cat si in domeniul IT.

Competente Sistec-SBsol

· solutii ERP/CRM/SFA
· dezvoltare software
· solutii infrastructura hardware
· servicii BPO

Pentru mai multe informatii va invitam sa accesati siteul www.sistec-sbsol.ro