Consultant Resurse umane in Relatii de Munca & Administrare expatriati

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si asigura respectarea legislatiei in vigoare pentru cetatenii straini; gestioneaza activitatile de expatriere si regimul de munca (autorizatii de munca, permise de sedere, certificate europene)
- Asigura suportul legislativ / procedural in aplicarea procedurilor de sanctionare / necorespundere profesionala si concediere individuala / colectiva
- Monitorizeaza Contractul Colectiv de Munca, Regulamentul intern
- Mentine relatia cu Sindicatul (mesaje scrise, acte aditionale)
- Urmareste modificarile legislative in vederea reactualizarii politicilor si procedurilor de resurse umane
- Gestioneaza relatia cu Comisia de acordare a ajutoarelor

CERINTE

- Foarte buna cunoastere a legislatiei in vigoare cu implicatii in urmatoarele domenii: legislatia muncii, fiscalitate, pensii si salarizare, sindicate, expatriati
- Experienta minim 2 ani pe un post similar
- Studii universitare absolvite (economice, drept)
- Cunoasterea programului HRIS - DP Payroll prezinta un avantaj
- Capacitate de comunicare si relationare foarte buna
- Abilitati de lucru cu termene limita, de a rezolva sarcini multiple concomitent
- Capacitate de organizare si disciplina a muncii
- Limba engleza nivel avansat
- Excelente cunostin‏e de operare PC

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin ¿n afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele ¿n realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si ¿ntreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!