Consultant Resurse Umane

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, organizarea si executarea proiectelor de recrutare pentru clientii alocati
- Evaluarea si selectia candidatilor
- Conceperea procesului de selectie: structura interviului, teste, situatii ipotetice, chestionare; alcatuirea anunturilor de selectie
- Managementul relatiei cu clientii alocati
- Managementul relatiei cu candidatii
- Consiliere si mediere in relatia client - potential candidat
- Dezvoltarea proiectelor de recrutare la clientii existenti
- Optimizarea continua a bazei de date

CERINTE

Absolvent studii superioare (stiinte economice)
- Experienta in domeniul resurselor umane de minim 1 an
- Experienta in recrutarea pozitiilor middle si top management
- Limba engleza -nivel avansat (limba franceza constituie un avantaj)
- Persoana sociabila, comunicativa, atitudine pozitiva, orientata spre gasirea de solutii
- Capacitatea de a respecta termenele limita

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala