Consultant Recrutare Proiecte Internationale

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- implicarea activa in derularea proiectelor de recrutare pentru clientii internationali;
- identificarea surselor de atragere a noi candidati la nivel national;
- elaborarea anunturilor de recrutare si postarea lor in mediile de comunicare corespunzatoare;
- gestionarea procesului de recrutare si selectie: screening CV, interviuri de selectie, testare / evaluare de competente;
- programarea si sustinerea interviurile / anuntarea candidatilor respinsi;
- actualizarea permanenta a bazei de date a clientilor / candidatilor;
- intocmirea rapoartelor saptamanale privind activitatea desfasurata.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Doresti sa lucrezi intr-o companie in plina dezvoltare?
- Esti dinamic, ambitios si doresti sa-ti faci o cariera puternica in domeniul resurselor umane?
- Iti place sa comunici si esti o persoana ¿client oriented¿?

Alatura-te echipei Manpower Romania in calitate de Consultant Recrutare Proiecte Internationale.

Cerinte:
- absolvent/a de studii superioare;
- experienta minim 1 an intr-o functie similara care implica cunoasterea legislatiei si a procedurilor de plasare a fortei de munca in strainatate;
- dorinta de a lucra in domeniul resurselor umane;
- capacitate dovedita de a lucru cu dead-line-uri stricte;
- capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in paralel;
- disponibilitate pentru deplasari in tara in vederea organizarii de targuri de joburi;
- excelente abilitati de comunicare si de relationare, orientare catre client;
- persoana organizata, cu atentie la detalii, cu orientare catre rezultate si calitate, avand un bun management al timpului;
- persoana dinamica, flexibila, cu atitudine constructiva;
- cel putin o limba straina de circulatie internationala (engleza ¿ avansat);
- cunostinte avansate de utilizare PC (Excel, Word, Internet).

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea unei cariere intr-o companie multinationala de renume;
- pachet salarial atractiv.

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.