CONSULTANT RECRUTARE

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

In compania noastra:

- vei acorda consultanta clientilor in scopul definirii profilurilor candidatilor pentru posturile vacante;
- vei identifica cele mai adecvate canale de recrutare pentru pozitiile in recrutare (pozitii de entry-level, middle & top management)
- vei selecta candidatii (interviu, teste, verificarea recomandarilor);
- vei gestiona in mod profesionist relatia cu clientii prin informarea acestora cu privire la desfasurarea procesului de recrutare;
- vei organiza baza de date interna;
- vei raporta intern si catre clienti.

CERINTE

Agentia de Resurse Umane SKILL TEAM iti ofera acum oportunitatea de a te afirma pe plan profesional ca si CONSULTANT RECRUTARE! O echipa profesionista te invita sa i te alaturi! Proiecte interesante si provocatoare asteapta sa le descoperi!

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa aiba:

- studii superioare absolvite (de preferinta Facultatea de Psihologie);
- experienta in domeniul recrutarii si selectiei - minim 1 an;
- cunoastinte foarte bune asupra pietei de resurse umane din Romania;
- abilitati foarte bune de comunicare si relationare
- orientare catre client;
- cunoasterea la nivel avansat limbii engleze;
- cunostinte de operare PC (Word, Excel Internet).

Skill Team este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.