Consultant produse financiare

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea unui portofoliu de clienti prin promovarea serviciilor financiare oferite de Companie care constau in asigurari de viata, sanatate, accident;
- Respectarea cu strictete a politicii de vanzari a Companiei;
- Urmarirea contractelor de asigurare aflate in desfasurare;
- Intocmirea rapoartelor de activitate;
- Tinuta Business;
- Participarea la programul de training regional si national;
- Efectuarea pasilor vanzarii.

CERINTE

Cautam persoane interesate de domeniul vanzarilor cu:
- Personalitate placuta cu foarte bune abilitati de comunicare;
- Abilitati de negociere;
- Orientare spre rezultate;
- Persoane ambitioase si dinamice, dornice de control asupra castigurilor;
- Experienta in vanzari directe constituie un avantaj.
- Prezinta un avantaj sa fie absolventi studii superioare sau in ani terminali.

BENEFICII OFERITE

- Pachet financiar motivant de top fata de nivelul pietei:
- Comisioane atractive;
- Sistem de bonusuri lunare, trimestriale si anuale pentru a incuraja performanta;
- Program de training extensiv atat de vanzari cat si de abilitati manageriale;
- Oportunitate reala de promovare in functie strict de rezultatele personale;
- Mediu de lucru profesionist.

Grawe Romania - concern financiar care si-a început activitatea în octombrie 2000, vizand exclusiv domeniul asigurarilor de viata. Detinand 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei romanesti. In prezent Grawe opereaza atat pe piata asigurarilor de viata cat si sanatate, accident, locuinte si bunuri furnizand noi si noi solutii clientilor sai actuali si viitori.