CONSULTANT PRODUSE COSMETICE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru a face parte din echipa noastra, un consultant produse cosmetice trebuie sa raspunda urmatoarelor cerinte obligatorii:
¿¿ - aspect fizic placut (par, ten, maini ingrijite);
¿¿ - carismatic;
¿¿ - coafura ingrijita, aspect sanatos/placut;
¿¿ - ten hidratat, fara imperfectiuni;
¿¿ - maini ingrijite, manichiura impecabila;
¿¿ - stil vestimentar classic, neaparat ingrijit;
¿¿ - minim studii liceale, cursurile de cosmetica pot fi considereate un avantaj;
¿¿ - cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj (engleza/franceza).

Pe langa aceste cerinte minime, constituie avantaje:
¿¿ - bune abilitati de comunicare;
¿¿ - buna adaptabilitate la schimbari;
¿¿ - cunoastere tehnici minime de vanzare;
¿¿ disciplina;
¿¿ - pasiune pentru produsele cosmetice, in general (pentru produsele de ingrijire a pielii):
- informarea constanta cu privire la noile tendinte in domeniu;
- cunoasterea schimbarilor de pe piata de profil;
¿¿ - cunostinte minime PC (Word, Excel);
¿¿ - experienta anterioara in domeniul consultantei pe produse cosmetice sau in vanzari directe cosmetice (Avon, Oriflame) reprezinta un mare atu.

CERINTE

Consultantul de produse cosmetice va avea urmatoarele responsabilitati:

¿¿ - va promova, in interiorul lanturilor de hypermarket-uri/magazine specializate, brandul pentru care lucreaza;
¿¿ - va realiza targetul de vanzari/obiectivelor lunare stabilite;
¿¿ - va prezenta si recomanda produsele companiei, in functie de nevoile clientilor si de prioritatile stabilite lunar de catre companie;
¿¿ - va consilia clientii finali privind diverse afectiuni ale pielii si va recomanda gama adecvata de produse;
¿¿ - va efectua sedintele de dermo-analiza si va consilia clientul, in concordanta cu rezultatele obtinute;
¿¿ - va monitoriza in permanenta produsele competitioare;
¿¿ - va Intretine in bune conditii echipamentele de lucru utilizate;
¿¿ - va verifica, periodic, produsele dermato-cosmetice existente in gestiune (calitate, aspect exterior, valabilitate etc.);
¿¿ - va participa, obligatoriu, la cursurile de instruire si la evaluarile periodice organizate de catre companie.

BENEFICII OFERITE

Cariera de lunga durata in cadrul unei companii de succes, oferta salariala atractiva.