Consultant Presales si Implementare Solutii Imaging

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati de:

Consultanta presales:
- identificarea cerintelor si nevoilor clientului;
- stabilirea arhitecturii solutiei ( tipuri de scanere si software de captura);
- furnizarea catre dep. Vanzari a ofertei financiare pentru produsele respective;

Consultanta implementare:
- stabilirea impreuna cu clientul a modalitatii de utilizare a solutiei in vederea instalarii si configurarii solutiei respective;
- instalarea si configurarea echipamentelor si a produselor software;
- instruirea utilizatorilor finali;

Suport tehnic:
- raspunde la Call-urile de suport tehnic;
- rezolvarea problemelor hardware/software aparute;
- mentinerea legaturii cu partenerii Star Storage (Kodak, Zeutschell etc) pentru rezolvarea problemelor care nu sunt documentate corespunzator.

CERINTE

- absolvent facultate profil tehnic;
- cunostinte hardware si software;
- experienta in depanare sofware si relatii cu clientii;
- disponibilitate pentru deplasari in tara;
- cunostinte limba engleza;
- experienta minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala: se asigura training pe produsele din portofoliu
- Salariu atractiv + schema de motivare
- Posibilitati de afirmare si promovare
- Mediu de lucru modern
- Echipa tanara, dinamica, profesionista

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).