Consultant presales si implementare solutii ECM

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuarea de analize (de business si tehnice) si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM (Enterprise Content Management) si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM;
•Pregatirea si sustinerea prezentarii de solutii ECM pentru clienti in centrul de solutii al companiei;
•Participa la intocmirea de documentatie tip: 'Request for proposal';
•Participa la intocmirea de documente tip: 'Business case', chestionare specifice fazei de analiza, specificatiilor functionale de detalii;
•Participa la implementarea (instalare/configurare) solutiilor Star Storage;
•Participa la instruirea utilizatorilor de programe

CERINTE

•Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara
•Absolvent Facultatea 'Cibernetica si statistica economica', ' Automatica si Calculatoare', 'Informatica economica'
•Cunostinte sisteme de tip enterprise (ECM / ERP / CRM);
•Cunostinte baze de date;
•Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);
Calitati personale:
•Abilitati de comunicare / negociere;
•Initiativa / Persoana proactiva
•Aspect placut / prezenta profesionala;
•Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
•Fire deschisa;
•Rezistenta la stres;
•Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

•Dezvoltare profesionala continua
•Salariu atractiv + schema de motivare
•Posibilitati de afirmare si promovare
•Mediu de lucru modern
•Echipa tanara, dinamica, profesionista

Star Storage reprezinta unul dintre cei mai cunoscuti furnizor de solutii integrate la cheie, atat pentru afacei cat si solutii de infrastructura asociate. Portofoliul Star Storage cuprinde solutii de stocare si infrastructura critica IT cat si solutii de afaceri orientate pe managementul continutului si al proceselor de afaceri.

Solutiile Star Storage sunt completate de o gama extinsa de servicii profesionale desfasurate in locatii proprii special construite: servicii externalizate de procesare a documentelor si informatiilor, servicii externalizate de productie si livrare a documentelor,comunicare personalizata cu clientul, servicii de protectie si gestiune a datelor si aplicatiilor.