Consultant Presales si Implementare Solutii ECM

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea de analize (de business si tehnice) si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM (Enterprise Content Management) si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM;
- pregatirea si sustinerea prezentarii de solutii ECM pentru clienti in centrul de solutii al companiei;
- participarea la scrierea de documentatie tip: "Caiet de sarcini", "Request for proposal";
- intocmirea de documente tip: "Business case", "oferta financiara preliminara" etc;
- intocmirea chestionarelor specifice fazei de analiza, specificatiilor functionale de detalii;
participarea la implementarea (instalare/configurare) solutiilor dezvoltate de Departamentul Dezvoltare Software;
- participarea la instruirea utilizatorilor de programe

CERINTE

- absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", "Informatica economica"
- cunostinte ERP/ECM/CRM;
- cunostinte baze de date;
- cunostinte limba engleza;
- experienta minim 2 ani.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).