CONSULTANT PRESALES

Sistec-SBsol - membru RTC Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea de prezent¿ri referitoare la modulele si beneficiile sistemului;
- Realizarea de demonstratii ale functionalit¿tilor;
- Suport pentru forta de vânz¿ri cu informatii referitoare ;
- R¿spunsul la solicit¿rile clientilor pentru informatii si suport pentru participarea la licitatii;
- Calificare de prospecti;
- Analiza sistemelor informatice complexe;
- Elaborare oferte tehnice, cotatii;
- Ofera consultanta tehnica clientilor interesati de solutiile companiei;
- Intocmeste documentatiile cu arhitectura si configuratia (componentele) solutiilor propuse clientilor;
- Intocmeste documentatia de prezentare a functionalitatii solutiilor propuse clientilor;
- Sustine prezentari de natura tehnica pentru clientii companiei in Centrul de Solutii sau la sediul clientului;
- Participarea la scrierea de documentatie tip: "Caiet de sarcini", "Request for proposal";
- Intocmirea de documente tip: "Business case", "oferta financiara preliminara" etc;
- Intocmirea chestionarelor specifice fazei de analiza, specificatiilor functionale de detalii.

CERINTE

- Peste 3 ani de experient¿ într-un post similar sau intr-un post de consultanta;
- Studii de informatic¿, matematic¿, informatic¿ comercial¿;
- Cunostinte avansate de limba englez¿;
- Experient¿ în domeniul platformelor tehnologice de integrare si a aplicatiilor de business intelligence;
- Experienta în cadrul proiectelor si / sau experienta în managementul de proiect constituie un avantaj;
- Capacitatea de a prezenta procese si functionalit¿ti într-un mod simplu si inteligibil;
- Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra în echip¿;
- Orientare c¿tre clienti, lucrul în echip¿ si dezvoltarea continu¿;
- Competente de vânz¿ri: strategic business focus;
- Capacit¿ti de comunicare oral¿ si scris¿;
- Orientare c¿tre rezultate;
- Dedicarea pentru calitate;
- Abilit¿ti de negociere si interrelationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Bonusuri in functie de realizari;
- Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
- Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii « la cheie », care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.

Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.

In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.

Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)