Consultant pentru fonduri europene

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
• Elaboreaza cereri de finantare conform specificatiilor din ghidul solicitantului:
- redactarea cererii de finantare si a dosarului proiectului si intocmirea bugetului;
- obtinerea documentelor necesare pentru dosarul proiectului;
- predarea cererii de finantare in forma finala.
• Realizeaza managementul proiectului:
- Organizarea proiectului (analiza, planificare, urmarirea executiei);
- Intocmirea cererilor de plata si a cererilor de rambursare;
- Redactarea rapoartelor periodice privind managementul de proiect.
• Deruleaza activitatile de informare si publicitate din cadrul proiectului.
• Realizeaza studii de fezabilitate, planuri de afaceri.
• Elaboreaza analize cost-beneficiu si urmareste indicatorii financiari.

Responsabilitati:
• Consultanta si expertiza pentru accesare si implementare proiecte finantate cu fonduri europene nerambursabile;
• Elaborareaza, si implementeaza proiecte cu finantare FSE;
• Intocmeste planuri de afaceri/studii de fezabilitate.
• Deruleaza activitati de management de proiect.
• Deruleaza activitati de informare si publicitate in cadrul proiectului

CERINTE

- Studii superioare: Financiare, Economice, Juridice, Comunicare;
- Minim 3 ani experienta in managementul proiectelor cu finantare europeana (POS CCE, POSDRU, PNDR, etc.);
- Excelente abilităţi de comunicare şi de raportare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Experienta in relatia cu autoritatile finantatoare (Ministere, Organisme Intermediare);
- Cunoştinte IT: Ms Office, Internet Explorer.