Consultant Oracle Logistica

Romsoft

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza proceselor specifice activitatii Logistice
- implementarea si setarea aplicatiilor Oracle pentru a raspunde nevoilor si fluxurilor specifice clientului
- testare aplicatii
- training utilizatori finali ai clientului
- procesare import/export date
- utilizarea aplicatiilor de Business Intelligence pentru a raspunde solicitarilor clientului
- exploatare aplicatii Oracle pentru Logistica

CERINTE

- experienta practica in domeniul logistica sau experienta de lucru in implementarea aplicatiilor software in domeniul logistica
- cunostinte de baza privind celelalte arii functionale (financiar, contabilitate etc. ) care au legatura cu modulele de logistica precum si legaturile dintre ele;

Plusuri:
- cunostinte minimale privind functionarea si administrarea bazelor de date;
- cunostinte de PL/SQL, JAVA, tehnologii Oracle
- cunostinte minimale privind solutiile si arhitectura IT in mediul enterprise
- limba engleza (vorbit, scris, citit).
- experienta in setarea, implementarea si customizarea aplicatiilor si fluxurilor informatice pentru a oglindi fluxurile de business specifice departamentelor de Logistica

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-un colectiv experimentat, proiecte active, posibilitati reale de promovare si avansare in cariera
- salariu motivant