Consultant Navision

SYNERGIZER Business Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

SYNERGIZER isi doreste noi membrii in echipa. Pozitia oferita este de Consultant Navision in proiecte de implementarea Microsoft Dinamics NAV, modulele Management FINANCIAR (Financials), DISTRIBUTIE (Warehouse) si/sau GESTIUNE (Trade & Inventory). Aceasta pozitie presupune:
- participarea la proiecte in cadrul echipei de implementare Microsoft Dinamics NAV in partea de analiza, parametrizare si customizare a aplicatiei;
- intelegerea modelelor si proceselor de afacere ale clientilor si cerintele acestora;
- intocmirea si sustinerea materialelor (analize, propuneri, plan de lucru, functionalitati, rezultatele muncii) in fata clientilor;
- suport telefonic acordat clientilor;
- participarea la pregatirea utilizatorilor finali ai solutiei prin sesiuni de training.

CERINTE

Pentru a indeplini cu succes sarcinile postului este necesara detinerea a cel putin uneia din urmatoarele certificate Microsoft:
- Navision 4.0 Installation & Configuration
- Navision 4.0 Financial Management
- Navision 4.0 Trade & Inventory
- Navision 4.0 Warehouse Management.

Pe langa acestea sunt necesare:
- cunostinte de contabilitate de gestiune;
- experienta in proiecte de implementare a solutiei Microsoft Dynamics NAV;
- seriozitate, rabdare si perseverenta;
- diplomatie si limbaj economic;
- comunicare eficienta cu ceilalti membrii ai echipei si cu clientii;
- limba engleza (scris si conversational) la nivel bun;
- cunostinte foarte bune de operare Word, Excel, Power Point, Outlook;
- dorinta de a dezvolta o cariera in acest domeniu, motivare, adaptabilitate, invatare rapida;
- disponibilitate pentru deplasari.

Studii finalizate sau in curs: Cibernetica, Automatica si Calculatoare, Contabilitate, Finante (sau alte facultati de profil economic).

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesional si meritocratic;
- Pregatire profesionala in cadrul firmei;
- Salariu motivant.

SYNERGIZER (redenumita recent din INTERFIN), creata de Viorel Bitu in 1994, este o firma de consultanta in afaceri, cu expertiza relevanta in strategie si solutii operationale, inclusiv in selectia si implementarea de sisteme informatice. Asociatii firmei provin din cele mai importante firme de consultanta si audit la nivel international (Arthur Andersen, Ernst&Young, KPMG), unde au lucrat, timp de 10-12 ani, pe proiecte diverse, atat pentru mari companii romanesti, cat si pentru companii internationale.
O mare parte din succesul firmei SYNERGIZER este datorat echipei de consultanti. De aceea, suntem mereu in cautare de noi candidati dornici sa-si puna in valoare aptitudinile si cunostintele profesionale, interesati in construirea unei solide cariere profesionale in domeniul consultantei in afaceri.