CONSULTANT IT

ENSIGHT MANAGEMENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de analiza eficienta a proceselor de la client in vederea optimizarii lor prin design si implementare de solutii IT
Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Gestionarea proiectelor de la cleinti, incluzand analiza problemei, design-ul solutiei si implementare
Concepe solutii personalizate pentru clienti, pentru care pot fi necesare cunostinte in domeniile:
managementul datelor
management si configurare de retele
asistenta utilizatori si helpdesk
securitatea sistemelor informatice
managementul performantelor resurselor IT
proceduri si documentarea interventiilor
hardware – instalare, mentenanta si depanare

CERINTE

Absolvent studii superioare
Engleza fluent (cunoasterea si a limbii franceze va fi considerata un avantaj)
Experienta relevanta in Windows (preferabil 2-3 ani):
MCP Exchange
MCP Active Directory
Instalare si mentenanta hardware
Configurare software
Gestionarea echipamentelor periferice
Windows 2000/ XP Professional
Windows 2000/ XP Server

BENEFICII OFERITE

asigurare medicala
bonuri de masa
pachet de training-uri

Ensight Management Consulting este liderul local în domeniul consultan¿ei în management prin cifr¿ de afaceri ¿i num¿r de angaja¿i. Compania a evoluat ¿i a crescut constant începând cu anul 2000. În 2006, Ensight a realizat o cifr¿ de afaceri de 2,7 milioane euro ¿i o cre¿tere de 125%.
Ensight ofer¿ clien¿ilor s¿i solu¿ii integrate de afaceri bazate pe competen¿e multidisciplinare ¿i complementare în management, finan¿e, IT, juridic, marketing, HR ¿i achizi¿ii: Manage, Transform, Select, Integrate, Valuate, Control, Educate, Expand. Misiunea noastra este de a accelera evolutia clientilor nostri prin intermediul solutiilor de afaceri integrate.
Consideram ca performantele noastre si calitatea serviciilor oferite unui portofoliu foarte mare de clienti ar putea sa motiveze orice candidat in a ni se alatura.