CONSULTANT INFORMATICA - DIVIZIA IT&C

UTI SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea de analize de business si tehnice si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM (Enterprise Content Management);
- pregatirea si sustinerea prezentarii de solutii ECM pentru clienti;
- intocmirea chestionarelor specifice fazei de analiza, specificatiilor functionale de detalii;
- participarea la implementarea (instalare/configurare/suport) a solutiilor UTI;
- participarea la instruirea utilizatorilor

CERINTE

- absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", "Informatica economica"
- cunostinte DMW/ECM/ERP/CRM;
- cunostinte baze de date;
- cunostinte limba engleza;
- experienta minim 1 an in implementare / consultanta software
- capacitate de sinteza, atent la detalii, aptitudini de comunicare;
- orientare catre client si intelegerea nevoilor acestuia;
- persoana organizata si orientata catre rezultate;
- team player.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, profesionist
- posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- salariu motivant
- bonusuri pentru realizari remarcabile

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.
Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.
Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.