Consultant in turism

Q Holiday Solutions S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte:
-planificarea, organizarea si coordonarea programelor turistice interne: excursii, circuite, programe de week-end pentru grupuri sau turisti individuali
-vanzarea de pachete turistice in tara (rezervari de bilete , incasarea si urmarirea platilor)
-promovarea programelor, ofertelor si pachetelor turistice ale agentiei catre clienti
-stabilirea unor relatii optime cu clientii si cu reprezentatii hotelurilor, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
-prospectarea pietii de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate
Responsabilitati ale postului:
- raspunde pentru desfasurarea si finalizarea cu success a contractelor turistice angajate
- cunoasterea in detaliu a programelor turistice, a serviciilor de cazare si transport ce fac parte din oferta agentiei
- intocmirea documentelor fiscale si urmarirea incasarilor si a platilor
- întocmește periodic documente specifice (rapoarte, borderouri sau situații financiare)
- administrează, clasifică, verifică, arhivează și transmite documentele (cereri de ofertă, oferte, comenzi de rezervare/anulare, copii dupa vouchere, facturi etc.)
- prospectează piața turistică (identifică destinațiile turistice pentru care există cerere din partea turiștilor, analizează informațiile, selectează destinațiile)

CERINTE

Cerinte
- Absolvent studii medii/superioare: de preferat in turism
- Reprezinta un avantaj persoanele cu o experienta in domeniul turismului pe o pozitie similara, dar si in suport clienti
- Cunostinte de geografie
- Cunostinte avansate operare PC (Microsoft Word, Microsoft Outlook)
- Cunostinte avansate (scris, vorbit) limba engleza

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala: parte fixa + bonus in functie de vanzari si performante

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism