CONSULTANT IN MANAGEMENT - Proiecte de schimbare organizationala

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

În cadrul politicii noastre de crestere, cautam sa extindem echipa noastra din Bucuresti cu noi colegi, care sa ocupe pozitii de consultanti senior.
Acestia ar urma sa fie integrati în scurt timp în proiectele noastre, unde vor activa sub coordonarea unui consultant senior sau manager de proiect. În aceasta pozitie, se vor bucura de un grad ridicat de autonomie pentru a atinge obiectivele fixate.
La iQuest, consultantul este în relatie directa cu clientul. Utilizeaza în egala masura metode rationale (analize, calcule etc.) cît si metode relationale (coaching, conducere de reuniuni, motivare etc.).
În general, un consultant este responsabil cu coordonarea unui grup de lucru format din angajatii clientului sau cu executia unui studiu.
Tipurile posibile de proiecte care ar putea fi numiti noii nostri colegi sunt urmatoarele:
- Dezvoltarea capitalului uman
- Managementul schimbarii
- Optimizarea de procese, restructurare de întreprinderi sau functiuni ale acestora.

CERINTE

Candidatului ideal are urmatorul profil:
- Studii ingineresti sau economice. Un MBA poate constitui un avantaj.
- Experienta de lucru convingatoare în alte organizatii de dimensiuni medii, indiferent de pozitia ocupata.
Candidatul trebuie sa demonstreze ca întelege modul de functionare al unei firme.
- Cunostinte temeinice pentru a putea activa în unul din cele trei tipuri de proiecte mentionate.
- Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari în misiuni la clientii iQuest.
- Stapînirea limbii engleze. Cunoasterea limbii franceze sau germane poate constitui un avantaj.
- Orice experienta, chiar de scurta durata, în alta firma de consultanta constituie un avantaj.
- Orice participare activa la un proiect de schimbare organizationala este un avantaj major.

iQuest Consulting este o firma de consultanta în management si strategie, specializata în conducerea proiectelor de schimbare. Actionam în domenii precum performanta proceselor, managementul strategic al resurselor umane, marketing si strategie.
Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat în anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Frankfurt, Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga un centru de dezvoltare software la Cluj-Napoca.