CONSULTANT IMPLEMENTARE SISTEM ERP

ADCOS Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza studii de analiza a nevoilor firmei clientului, pentru oferirea solutiei ERP optime;
- Identifica impreuna cu directorul de vanzari oferta optima pentru fiecare client;
- Ajuta la elaborarea ofertei tehnico-financiare, customizate pentru fiecare client;
- Prezinta in detaliu solutia AIS ERP la client, impreuna cu directorul de vanzari, in vederea vanzarii;
- Participa la negocierea contractelor, oferind cea mai buna solutie tehnica;
- Este responsabil de relatia post - contractuala cu clientii ERP, prin mentinerea contractului permanent cu acestia, pana la incheierea scolarizarii si implementarii solutiei ERP;
- Asigura permanent consultanta tehnica pentru solutia implementata, conform planificarilor;
- Este unica persoana de legatura dintre clientii alocati (Key Accounts) si echipa de programare, in vederea customizarii produsului pe nevoile clientului;
- Va invata sa utilizeze solutia web de e-Project management a firmei, pentru eficientizarea relatiei cu clientii si echipa de programare si pentru raportarea tuturor status-urilor per client catre Directorul General

CERINTE

Cerinte obligatorii:
-persoana cu experienta in domeniul contabil financiar, productie, achizitii si gestiune de stocuri, pentru a fi specializatape module specifice solutiei ERP;
-experienta profesionala de minimum 2 ani pe cerintele de mai sus;
-disponibilitate de deplasari frecvente in tara;
-abilitati de prezentare si training al produsului oferit clientilor;
-rabdare si foarte bune abilitati pedagogice si de relationare cu clientii ERP;
-aspect fizic placut, tinuta si prestanat de business;
-capacitate de comunicare, rabdare si abilitati pedagogice si de relationare foarte bune in relatia cu clientii ERP

Constituie avantaje:
-cunostinte de Standarde Internationale de Contabilitate
- carnet de conducere cat.B ;
- cunostinte de engleza la nivel mediu;
- cunostinte de Crystal Reports si SQL Server .

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salariu motivant si bonusuri de performanta, pentru indeplinirea cu succes a etapelor de implementare la clienti
- posibilitati de promovare si afirmare;
- telefon mobil ;
- training de specialitate pentru produsul AIS ERP
- training de tehnici de prezentare si negociere
training de e-Project management

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA PRIVATA DE SOFTWARE CU CAPITAL INTEGRAL GERMAN