CONSULTANT IMPLEMENTARE SISTEM ERP

ADCOS ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaz¿ studii de analiz¿ a nevoilor firmei clientului, pentru oferirea solutiei ERP optime;
- Identific¿ impreuna cu directorul de vanzari oferta optima pentru fiecare client;
- Ajuta la elaborarea ofertei tehnico-financiare, customizate pentru fiecare client
- Prezinta in detaliu solutia AIS ERP la client, impreuna cu directorul de vanzari, in vederea vanzarii;
- Participa la negocierea contractelor, oferind cea ma buna solutie tehnica;
- Este responsabil de relatia post-contractuala cu clientii ERP, prin mentinerea contactului permanent cu acestia, pana la incheierea scolarizarii si implementarii solutiei ERP;
- Asigur¿ pemanent consultan¿¿ tehnic¿ pentru solu¿ia implementat¿, conform planificarilor;
- Este unica persoana de legatura dintre clientii alocati (Key accounts) si echipa de programare, in vederea customizarii produsului pe nevoile clientului.
- Va invata sa utilizeze solutia web de e-Project Management a firmei, pentru eficientizarea relatiei cu clientii si echipa de programare si pentru raportarea tuturor status-urilor per client catre Directorul General

CERINTE

- Persoana cu experien¿¿ in domeniul contabil financiar, produc¿ie, achizi¿ii si gestiune de stocuri, pentru a fi specializata pe module specifice solutiei ERP;
- Experien¿¿ profesional¿ de minimum 2 ani pe cerintele de mai sus;
- Disponibilitate la deplas¿ri frecvente in tara;
- Abilit¿¿i de prezentare si training al produsului oferit clientilor;
- Rabdare si foarte bune abilitati pedagogice si de relationare cu clientii ERP;
- Aspect fizic placut, tinuta si prestanta de business;

- Test scris eliminatoriu: intrebari specifice financiar-contabile, durata maxima 30 de minute.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si bonusuri de performanta, conform indeplinirii cu succes a etapelor de implementare la clienti
- posibilitati de promovare si afirmare;
- telefon mobil ;
- training de specialitate pentru produsul AIS ERP
- training de tehnici de prezentare si negociere
- training de e-Project Management

ADCOS is a software company established in 1996 in Romania, with German capital. We are specialized to offer software solutions for your business.

ADCOS is one of the few ERP providers on the market capable of offering a comprehensive set of business solutions.

Software at ITs best . This is our slogan, that is what we do. Outsourcing software services for large foreign companies is the solution that we offer.