Consultant Implementare ERP - Oracle e-Business Suite R12

UTI GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Obiectivul major al proiectului este Implementarea Oracle e-Business Suite R12
-Participa la interviuri cu clientul, analizeaza si identifica cerin¿ele de business ale acestuia
- Stabileste functionalitatile solutiei si se consulta cu grupul de dezvoltatori software pentru identificarea solutiei optime privind arhitectura si tehnologia cu care va fi dezvoltat produsul
- Asigura consultanta clientului privind aspectele de natura financiara si legislativa pe care le implica
produsul
- Asigura comunicarea intre client, echipa de dezvoltare si project manager
- Urmareste stadiul de dezvoltare a produsului
- Participa la testare si implementare la client, asigura suport tehnic
- Produce documentele aferente procesului de analiza

CERINTE

-Studii superioare (profil economic sau tehnic).
-Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante; cunoasterea standardelor interna¿ionale reprezinta un avantaj

- Notiuni de baze de date, ERP, arhitecturi de sistem
- Project management : principii, practici, tehnici

- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sus¿inere prezentari
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant
- Asigurare de viata
- Decontare cheltuieli transport
- Asigurare medicala
- Bonusuri pentru realizari remarcabile

DESCRIEREA FIRMEI

Directia IT – S.C. UTI Grup S.R.L.
Departamentul Implementare ERP