Consultant Implementare ERP- Modulul Payroll

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la interviuri cu clientul, analizeaza si identifica cerintele de business ale acestuia;
- Stabileste functionalitatile solutiei si se consulta cu grupul de dezvoltatori software pentru identificarea solutiei optime privind arhitectura si tehnologia cu care va fi dezvoltat produsul;
- Asigura consultanta clientului privind aspectele de natura financiara si legislativa pe care le implica produsul;
- Asigura comunicarea intre client, echipa de dezvoltare si project manager;
- Urmareste stadiul de dezvoltare a produsului;
- Participa la testare si implementare la client, asigura suport tehnic;
- Produce documentele aferente procesului de analiza a sistemului.

CERINTE

- Experienta relevanta in analiza si/sau dezvoltarea si/sau implementarea solutiilor de salarizare;
- Studii superioare (profil economic sau tehnic);
- Cunoasterea foarte buna a legislatiei muncii (Codul Muncii, Codul Fiscal, Legea pensiilor, etc.);
- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
- Notiuni de baze de date, ERP.

Constituie avantaj:

- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
- Cunostinte generale de contabilitate;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
- Limbi straine: engleza (nivel mediu);
- Cunostinte solide de tehnologia informatiei.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist;
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide;
- Salariu motivant;
- Bonusuri pentru realizari remarcabile.

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative.