Consultant Implementare ERP/Modul Financiar

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea sistemului ERP: MFG/PRO (modulul financiar) si a altor aplicatii (CRM, BIA, BPR) conform metodologiei interne si a cerintelor clientului: analiza problemelor/cerintelor specifice, training, modelare, implementare, suport si consultanta, documentare (inclusiv proceduri de lucru), asistenta pentru customizari, testare.

CERINTE

- Absolvent studii superioare de profil economic/informatic;
- Minim 1 an experienta in analiza, modelarea si implementarea unor sisteme de tip ERP (modul Financiar);
- Experienta similara cu module de Planificare si Productie - Constituie un avantaj;
- Experienta in lucrul cu alte aplicatii - CRM, BIA, BPR - constituie un avantaj;
- Intelegerea generala a mediului de afaceri, capacitate de analiza;
- Bune abilitati de comunicare si organizare;
- Capacitate de lucru in conditii de stres;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Cunostinte IT;
- Spirit de echipa, deschidere spre acumularea de noi cunostinte, flexibilitate;
- Carnet de conducere categoria B;
- Disponibilitate deplasari;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv si competitiv;
- Excelente oportunitati de training si dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.