CONSULTANT IMPLEMENTARE ERP / CRM

Sistec-SBsol - membru grup RTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

IMPLEMENTARE ERP
Participa la implementarea solutiei ERP (contabilitate, gestiune, productie):
- acorda asistenta tehnica si training clientilor;
- actualizeaza aplicatia, rezolva cererile formulate de catre clienti referitoare la utilizarea si functionarea aplicatiilor;
- efectueaza deplasari la clienti cu ocazia proiectelor de implementare, training si asistenta.

IMPLEMENTARE CRM
- participa la dezvoltarea si implementarea sistemelor informationale in domeniul comercial (CRM/SFA);
- idenifica cerintele de business in cadrul proiectelor de dezvoltare software;
- analizeaza impreuna cu clientul cerintele acestuia;
concepe si realizeaza documentatia pentru formarea utilizatorilor finali;
- ofera suport utilizatorilor in faza de implemntare a produsului;
elaboreaza specificatiile functionale ale proiectului;
- colaboreaza cu departamentele-client pentru a analiza procesele din domeniul cpmercial si nevoile de sisteme informationale

CERINTE

- Experienta in analiza, proiectarea si implementarea de solutii ERP de cel putin 1 an;
- Cunostinte operare PC: Baze de date, Word, Excel, PowerPoint, Jasper Reports este un plus;
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii si abilitati de rezolvare de probleme;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Permis auto categoria B.

- studii superioare finalizate (Politehnica/ASE);
- experienta minim 1 an in analiza de business pe domeniul IT;
- experienta in implementarea de solutii de tip CRM;
- experienta avansata in lucrul cu SQL Server (creare proceduri stocate, view-uri);
- cunostinte utilizare Microsoft Visio si MS Projects;
- cunostinte de limba engleze nivel mediu-avansat;
- capacitate de sinteza, atent la detalii, aptitudini de comunicare;
- orientare catre client si intelegerea nevoilor acestuia;

BENEFICII OFERITE

- Excelente oportunitati de dezvoltare;
- Mediu de lucru performant;
- Pachet salarial motivant;
- Bonusuri corelate cu performanta.

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii « la cheie », care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.

Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.

In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.

Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)

SBsol doreste sa aiba in echipa sa cei mai buni profesionisti. Vrei sa faci parte din echipa noastra? Vrei sa iti dezvolti cariera alaturi de profesionisti? Daca vrei sa incepi o cariera in cadrul unei companii in plina dezvoltare, APLICA ACUM!