Consultant Imobiliar

Business Menthor Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- identificarea clientilor potentiali pentru proiectele dezvoltate;
- promovarea ofertelor existente;
- elaboreaza si dezvolta portofoliul de clienti;
- identifica nevoile si solicitarile clientilor si le prezinta spatiile direct sau cu ajutorul superiorilor directi;
- este responsabil de segmentarea portofoliului de spatii, de intocmirea si/sau centralizarea acestuia;
- intocmeste si negociaza oferte si contracte de inchiriere/vanzare/cumparare;
- intocmeste strategia de comunicare si promoveaza spatiile disponibile (banner-e, internet, agentii imobiliare partenere, website Proprietati Imobiliare, etc.).
- identifica oportunitati de dezvoltare;
- negociaza termenii si conditiile de Inchiriere/vanzare/cumparare si Incheie (elaboreaza) precontracte de Inchiriere/vanzare/cumparare cladiri si terenuri, in limitele sale de responsabilitate;
- identifica spatii in functie de cerintele/specificatiile clientului intern; negociaza termenii si conditiile si incheie precontracte.

CERINTE

- reprezinta un plus cursuri de specializare in: vanzari, negociere, marketing, brokeraj imobiliar sau altele relationate (evaluare imobiliara - atestat ANEVAR), management de proiecte;
- experienta de colaborare cu agentii imobiliare (sau chiar experienta anterioara de lucru intr-o agentie imobiliara), investitori, dezvoltatori imobiliari, etc. constituie avantaj;
- abilitati operare PC si de lucru cu diverse programe: Word, Excel, Power Point;
- capacitatea de a lucra in conditii de sarcini multiple ce necesita prioritizare;
- orientare catre client, orientare catre rezultate, abilitatea de a lucra in echipa;
- excelente abilitati de comunicare verbala si in scris;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial creat din salariu fix, comisioane de vanzari si bonusuri de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta Imobiliara