Consultant imobiliar

S.C.INTER COMPANY CORP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei imobiliare (identificarea, vizionarea, evaluarea si introducerea ofertelor in baza de date a companiei).
- Construirea unor planuri de actiune si strategii de promovare specifice fiecarui tip de imobil tranzactionat.
- Identificarea potentialilor clienti, acordarea de consultanta de specialitate si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- Vizionarea si punerea in valoare a proprietatilor imobiliare.
- Consiliere client pentru valorificarea celei mai bune oferte imobiliare.
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in domeniul imobiliar
- Cunostintee de operare PC
- Persoana dinamica, sociabila si motivata
- Abilitatii de negociere si comunicare.
- Combinarea spiritului de echipa cu atingerea obiectivelor individuale
- Capacitate de valorificare a oportunitatilor de vanzare
- Permis de conducere categoria B
- Limba engleza nivel cel putin conversatiional

BENEFICII OFERITE

-Venituri bazate pe comision, in functie de rezultate , 40%-50%
- Masina de serviciu, decontare cheltuieli
- Telefon mobil
- Mediu de lucru profesionist

Suntem o companie de consultanta in domeniu imobiliar infiintata in 2002, care isi desfasoara activitatea in Bucuresti si localitatile limitrofe, avand in componenta o echipa tanara, dar cu o vasta experienta si o conceptie occidentala despre ceea ce inseamna activitatea unei companii imobiliare. Acordam o atentie deosebita serviiciilor oferite clientilor nostrii, servicii de un real profesionalism, la cele mai inalte standarde si respectand normele de etica profesionala.

CE OFERIM

CONSULTANTA IMOBILIARA SI INTERMEDIERI:

-inchirieri imobile de birouri/locuinte;
-vanzari-cumparari apartamente, case/vile, birouri, spatii comerciale/industriale, terenuri;
-promovarea proiectelor rezidentiale aflate in portofoliu;
-evaluari imobiliare, estimarea valorii unei prorietati, studii de piata, analiza riscului investitiei imobiliare;
-consultanta financiara;
-consiliere in intocmirea dosarelor cadastrale ale proprietatilor;
-consiliere in respectarea regimului juridic al documentelor implicate in procesele de vanzare-cumparare.

LISTA SERVICIILOR INTER COMPANY

??? Stabilirea unei intalniri cu proprietarul si vizionarea proprietatii de vanzare;
??? Acordarea consultantei necesare, constand in informarea proprietarului privind actele necesare semnarii contractului de vanzare-cumparare;
??? Fotografierea proprietatii ;
??? Completarea, de catre consultantii imobiliari a unei fise a proprietatii, continand toate detaliile referitoare la aceasta;
??? Amplasarea unui panou publicitar-banner-pe proprietate;
??? Afisarea on-line a ofertei pe cele mai citite site-uri imobiliare;
??? Publicarea ofertei pe site-uri internet in ziare si reviste de specialitate, in functie de specificul proprietatii;
??? Realizarea unui Studiu Comparativ al preturilor zonei in care se afla proprietatea;
??? Distribuirea ofertei printre colegi si colaborarea cu alte agentii imobiliare;
??? Analiza portofoliului potentialilor clienti , filtrarea si selectarea acestora in functie de criterii obiective si, ulterior, prezentarea proprietatii acestora;
??? Organizarea de vizionari ale proprietatii, de comun acord cu cele doua parti implicate in procesul de vanzare-cumparare;
??? Obtinerea de oferte de pret, analiza lor si comunicarea acestora proprietarului;
??? Acordarea de asistenta pe durata negocierii dintre parti;
??? Insotirea partilor implicate pana la finalizarea tranzactiei.