CONSULTANT IMOBILIAR

Zone Real Estate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa reusesti in domeniul imobiliar, in ziua de azi, inseamna sa crezi foarte mult in tine, in puterea ta de a intelege lucrurile si a actiona in acord. Astazi, faptele conteaza !
De aceea, vom descrie acest post foarte usor pentru a putea intelege complexitatea sa, atitudinea corecta si abordarea de succes.

Munca in calitate de Consilier Imobiliar presupune abilitatea de a filtra informatiile utile din tumultul stirilor zilnice si a actiona prompt in baza unui scop clar: multumirea clientilor . Activitatea se poate structura astfel:

- Stabilirea unui scop final si al unui parcurs.
- Multa munca de informare.
- Stabilirea obiectivelor, solutionarea situatiilor dificile.
- Stabilierea intalnirilor cu clientii firmei.
- Analiza si interpretarea situatiei pietii imobiliare.
- Elemente de marketing al proprietatilor.
- Minime cunostinte juridice.
- Minime cunostinte din domeniul bancar.

CERINTE

Cautam 3 tipuri de caractere, care sa se alature echipei noastre:
1. Consilier Imobiliar : daca ai lucrat in domeniul bancar, juridic, asigurari de viata, vanzare de servicii sau in domeniul imobiliar, te asteptam sa stam de vorba si sa vedem impreuna care este cel mai bun parcurs de cariera pe care il poti urma.
2. Antreprenorul: fie ai avut in trecut in subordine echipe de oameni, fie ai avut afacerea ta, daca doresti sa afli in ce fel domeniul imobiliarelor se poate alinia cu scopurile tale, te invitam la o discutie sincera, cu cartile pe masa.
3. Investitorul: de dimineata si pana seara, gandesti in termeni de plasament, randament, risc, profit. Cauti oportunitati oriunde si nu te temi sa faci lucruri impotriva gurii lumii. Daca te regasesti in aceasta descriere sumara, hai la o cafea, la noi la sediu pentru a vedea impreuna in ce masura planurile noastre coincid.

BENEFICII OFERITE

Indiferent in care etapa a carierei te regasesti, scopul nosutr este urmatorul: dorim sa construim un PARTENERIAT pe o perioada indelungata de timp, elaborat din MIXUL dintre: TIMP alocat + EFORT depus = CASTIGUL CORECT.

Avem nevoie de PARTENERI, nu de angajati, de oameni responsabili, de oameni care doresc sa castige MAINE, nu sa incerce, de oameni a caror prima motivatie este CASTIGUL si care au un SCOP si isi doresc MAI MULT de la viata decat sa-si platesca facturile luna de luna.

Venim in sprijinul PARTENERIATULUI cu resursele si suportul unei performate garantate:
- Calculator personal (sau laptop).
- Telefon mobil / Smartphone cu minute incluse.
- Aparat foto.
- Finantare pentru incepatori, doar pe perioada de inceput.
- Buget dedicat de publicitate adecvat nevoilor si tendintelor pietei.
- Asistenta juridica / financiara.
- Sistem de Management al Activitatii (CRM online), utilizabil din orice locatie -acasa sau la birou-.
- Consultant de specialitate pe toata perioada de proba.
-trainner personal pentru dezvoltarea abilitatilor de comunicare
- Intregul suport al echipei.
- Birou intr-o locatie reprezentativa a Bucurestiului.
- Comisionare progresiva din veniturile generate, in conformitate cu planul de cariera.

~ Impreuna suntem altfel ! ~

Suntem primul furnizor de servicii premium Consultantilor Imobiliari din piata romaneasca, la un standard de calitate ridicat si comisioane de 100%