Consultant

HomeFinders.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
Compania HomeFinders.ro cauta o persoana dinamica, cu experienta in vanzari pentru a ocupa pozitia de Consultant.

Responsabilitati:
• Gestioneaza relatia cu clientii existenti ai companiei. Intelege exact cerintele acestora pentru achizitia imobiliara; Comunica cu acestia prin email, telefon sau in cadrul intalnirilor;
• Prospecteaza prin telefon ofertele imobiliare cu ajutorul mijloacelor specifice;
• Stabileste intalniri cu proprietarii si vizioneaza imobilele urmarind cerintele specifice ale clientului;
• Stabileste intalniri impreuna cu clientii si proprietarii pentru vizionarea imobielor;
• Negociaza cu proprietarii, in numele clientului, pretul sau alti termeni contractuali.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Persoana serioasa, muncitoare, flexibila;
• Bun profesionist, calitati deosebite de comunicare, negociere si vanzare;
• Buna capacitate de organizare-planificare si punctualitate;
• Independenta, ambitioasa, determinata, perseverenta;
• Optimist, atitudine automotivationala, rezistenta la situatii de presiune si stres;
• Experienta relevanta in client service sau vanzari (reprezinta avantaj);
• Buna cunoastere a utilizarii calculatorului (email, MS office);
• Are posibilitatea de a se deplasa cu masina proprie (obligatoriu);
• Disponibil pentru program prelungit.

BENEFICII OFERITE

• Ocazia de a lucra intr-o echipa dinamica;
• Dezvoltare profesionala in cadrul unui startup;
• Training si instruire permanenta;
• Posibilitate de avansare in functie de performante;
• Salariu motivant

HomeFinders.ro este o agentie imobiliara ce ofera servicii de reprezentare pentru cumparator.