Consultant fonduri europene POS CCE -Promovarea inovării în cadrul întreprinderilor, O 2.3.3

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verificarea eligibilitații beneficiarului si a activitatilor pe care acesta doreste sa le implementeze;
-Elaborarea cererii de finanțare in conformitate cu ghidul solicitantului, care include si bugetul proiectului;
-Intocmirea planului de afaceri, inclusiv proiecțiile financiare pe perioada de implementare si operare a proiectului;
-Intocmirea si/sau verificarea documentelor insotitoare la cererea de finantare;
-Depunerea dosarului de finantare;
-Suport in perioada de analiza a dosarului de finantare și in perioada de precontractare (clarificari solicitate de catre evaluatori, modificari ale documentației la cerința finantatorului, etc);
-Alte responsabilitati specifice.

CERINTE

--Experienta temeinica in:
-Cercetare;
-Management de proiecte cu finantare nerambursabila;
-Realizarea inregistrărilor financiar contabile;
-Relația cu instituțiile de finanțare(instituțiile bancare);
-Realizarea dosarului cererii de prefinantare (daca este cazul);
-Realizarea achizitiilor;
-Realizarea activitatilor de publicitate si informare a proiectului;
-Intocmirea rapoartelor de progres ale proiectului;
-Elaborarea notificarilor, inregistrarilor si actelor aditionale solicitate;
-Realizare dosarelor de rambursare;
-Realizarea raportului final al proiectului;

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului.