CONSULTANT FONDURI EUROPENE ECONOMIST

prim consulting group srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Consilierea clienţilor privind accesarea de fonduri nerambursabile.
• Orientarea beneficiarilor către produsele ce corespund nevoilor acestora.
.Identificarea solutiilor de finantare pentru potentiali beneficiari
• Consultanţă în întocmirea studiului de fezabilitate pentru finanţări nerambursabile.
• Întocmirea cererii de finanţate conform cu specificaţiile solicitate de către fiecare ghid.
• Întocmirea planului de afaceri şi a studiului de fezabilitate conform indicaţiilor oficiale.
• Întocmirea bugetelor proiectelor.
• Elaborarea proiecţiilor financiare, analizei cost-beneficiu, calcularea şi interpretarea indicatorilor financiari.
• Verificarea conformităţii documentelor transmise de către beneficiar şi necesare ca şi anexe ale proiectului.
• Consultanta in implementarea proiectelor prin intocmirea de dosare de achizitie, de memorii justificative, rapoarte de progres etc

CERINTE

- capabil de a lua rapid decizii corecte
- organizat
- bun cunoscator al programelor si masurilor de finantare nerambursabila
- sa fi implementat cel putin doua proiecte cu fonduri nerambursabile

BENEFICII OFERITE

beneficii in functie de performante

DESCRIEREA FIRMEI

companie consultanta fonduri europene