Consultant Fonduri Europene

WISE FINANCE SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza cereri de finantare conform specificatiilor din ghidul solicitantului: redactarea cererii de finantare si a dosarului proiectului, depunerea si analiza raspunsului, completarea documentatiei, obtinerea documentelor necesare pentru dosarul proiectului, organizarea proiectului (analiza, planificare, urmarirea executiei);
- Realizeaza studii de fezabilitate, planuri de afaceri.
- Elaboreaza analize cost-beneficiu si urmareste indicatorii financiari.
- Intocmeste bugetul proiectului.
- Realizeaza managementul proiectului.

CERINTE

- Studii superioare: Financiare, Economice, Juridice.
- Minim 3 ani experienta in managementul proiectelor cu finantare europeana (Phare, SAPARD, fonduri structurale, FEADR etc.) ;
- Excelente abilităţi de comunicare şi de raportare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Experienta in relatia cu autoritatile finantatoare (Ministere, Organisme Intermediare);
- Cunoştinte IT: Ms Office, Internet Explorer.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv.
- Oportunitati de dezvoltare si implicare in aria de business
- Mediu dinamic de lucru unde implicarea si initiativa sunt recunoscute si recompensate

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de consultanta Fonduri europene