Consultant fonduri europene

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere post:
Postul presupune activitati de consultanta in vederea identificarii si elaborarii proiectelor cu finantare nerambursabila, si anume : elaborarea cererii de finantare si a anexelor acesteia in conformitate cu “Ghidul Solicitantului”, depunerea dosarului si a posibilelor clarificari/completari, analiza raspunsului, implementarea proiectului, etc.

CERINTE

Experienta, cerinte si aptitudini:
Cerinte :
- Studii superioare intr-un domeniu relevant
- Experienta de minim 3 ani in elaborarea proiectelor cu finantare nerambursabila (PHARE, SAPARD, Fonduri Structurale, etc.)
- Experienta in evaluarea/managementul si/sau monitorizarea proiectelor cu finantare nerambursabila reprezinta un avantaj
- Cunoasterea limbii engleze (citit, scris, vorbit)
- Cunostinte de operare PC (Mirosoft Office, etc.)

Abilitati si aptitudini necesare :
- Capacitatea de a lucra organizat sub presiunea deadline-urilor
- Seriozitate si dorinta de perfectionare in domeniul consultantei finantarilor nerambursabile
- Spirit pro-activ, atitudine independenta si pozitiva
- Orientare catre rezultate si abilitati de comunicare si organizare

Responsabilitati :
- Identificarea solutiilor de finantare nerambursabila pentru potentiali beneficiari
- Intocmirea cererii de finantare si a anexelor, conform specificatiilor din “Ghidul Solicitantului”
- Consultanta pentru intocmirea planului de afaceri/studiului de fezabilitate/analizei cost-beneficiu/bugetului proiectului/analizei investitorului privat/graficelor GANTT/etc.
- Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiar
- Consultanta pentru implementarea proiectelor (dosare de achizitie/cereri de rambursare/etc.)
- Realizeaza comunicarea cu partile implicate (Client, AM/OI, Furnizori, etc.)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru competitiv si dinamic
- Evolutie in cariera