Consultant fiscal

Quark Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- furnizeaza consultanta in domeniul fiscal
- furnizeaza servicii si asistenta de specialitate pentru intocmirea declaratiilor de impozite si taxe
- realizeaza contabilitatea completa a cel putin unei firme

CERINTE

- studii superioare finalizate (preferabil: specializare in contabilitate sau finante-banci)
- experienta de min. 2 ani in domeniul financiar-contabil (contabilitate completa)
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiar-contabile romane
- bune cunostinte de operare PC (Excel, Word)
- limba engleza la un nivel cel putin mediu
- capacitate foarte buna de relationare si comunicare
- abilitatea de a lucra in conditii de stres
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, capacitate de lucru in echipa
- seriozitate, responsabilitate, dedicatie

In cadrul primei etape de recrutare se va sustine un test de evaluare a cunostintelor, a carui pondere in trecerea la etapa urmatoare a procesului de selectie este de 75%

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil, in functie de experienta
- mediu de lucru placut, intr-un domeniu dinamic si complex
- acces permanent la surse de informare profesionala
- oportunitati de perfectionare si avansare in cariera

S.C. QUARK CONSULTING s.r.l. ofera solutii complete in domeniile: contabilitate si analiza financiara, fiscalitate, audit financiar si consultanta manageriala pentru companii implicate in cele mai diverse domenii de activitate.

Compania este membru al:
- Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania
- Camerei Auditorilor Financiari din Romania
- Camerei Consultantilor Fiscali.

Servicii furnizate:
- contabilitate si analiza financiara: evidenta contabila in conformitate cu Reglementarile Contabile Conforme cu Directiva a IV-a a Comunitatilor Economice Europene, efectuata la sediul companiei noastre sau al clientului, dupa caz; consultanta financiar - contabila; expertize contabile
- fiscalitate: consultanta fiscala efectuata pentru persoane fizice si juridice: impozitul pe profit, taxa pe valoarea adaugata, impozitul pe venit, impozite si taxe locale etc.; consultanta privind tratamentul fiscal al persoanelor rezidente si nerezidente; consultanta privind evitarea dublei impuneri
- audit financiar: audit financiar in conformitate cu Standardele Internationale de Contabilitate
- audit intern
- consultanta manageriala: elaborarea planului de afaceri