Consultant finantari europene

Evolve Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

- pregatirea si analiza partii tehnice a documentatiei specifice de accesare a fondurilor europene nerambursabile;
- ¿ntocmirea dosarelor de achizitii si urmarirea implementarii tehnice corespunzatoare a proiectelor coordonate;
- managementul si administrarea proiectelor coordonate;

- realizeaza legatura cu clientul si autoritatile, pe toata perioada de pregatirea a proiectului;

- este implicat individual sau in echipa (functie de complexitatea proiectului) in toate fazele de pregatire a dosarului de finantare respectiv: definirea proiectului, analiza eligibilitatii proiectului / aplicantului pentru finantare, culegerea informatiilor, analiza informatiilor, realizarea documentatiei, asistenta pentru depunerea dosarului de finantare, suport in legatura cu organismele finantatoare.

CERINTE

Cerinte pregatire si experienta:

- absolvent studii superioare tehnice;
- minim 2 ani - experienta anterioara in proiecte de obtinere finantari / management de proiect pentru fondurile europene;
- cunostinte solide asupra procedurilor, principiilor de functionare a fondurilor europene postaderare;

- experienta minim 3 ani in elaborarea studiilor de fezabilitate;
- bune abilitati de comunicare cu clientii si institutiile;
- capacitate de a lucra individual si / sau in echipa;
- aptitudini legate de analiza datelor tehnice;
- responsabilitate si integritate;
- capacitate de evaluare si de rezolvare a problemelor;
- managementul timpului si al prioritatilor;
- abilitati de comunicare, negociere, prezentare si organizare;
- cunostinte Windows, Internet, MS Office (Word, Excel).

BENEFICII OFERITE

Posturile sunt deschise in cadrul uneia din cel mai mari societati de avocatura din Romania.
Sediul este in sectorul 2, in zona Armeneasca-Mosilor.
Pachetul salarial se va negocia individual, in urma interviurilor cu candidatii. Nivelul de salarizare este peste media pietei.

Evolve Group este o agentie de resurse umane ce ofera servicii complete pentru evaluarea personalului, intocmirea de fise de post, precum si pentru recrutarea si selectia de noi angajati. Consultantii Evolve sunt absolventi de studii de specialitate: psihologi, sociologi si analisti cercetare de piata.