CONSULTANT FINANCIAR - piata FOREX

Forex Trading Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospectarea pietei si contactarea potentialilor clienti;
-Prezentarea ofertei de produse si servicii;
-Identificarea nevoilor clientilor si consilierea lor in a lua o decizie corecta si optima;
-Asigurarea procesului de vanzare si post-vanzare in cele mai bune conditii;
-Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti.

CERINTE

- Abilitati excelente de comunicare si negociere, persuasiune, implicare;
- Persoana dinamica, sociabila, flexibila si adaptabila, orientata catre rezultate;
- Spirit organizatoric si analitic;
- Prezenta fizica agreabila;tinuta business;
- Capacitate de a asimila cunostinte noi;
- Atitudine proactiva si orientare catre client;
- Experienta anterioara pe o pozitie similara;
- Experienta in vanzari directe minim 6 luni (asigurari sau alte servicii) - constituie un avantaj;
- De preferinta studii in domeniul economic;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala;
- Mediu de lucru profesional;
- Oferirea de training;
- Retribuire conform rezultatelor

Principiul de baza al Forex Trading Consult il reprezinta beneficiul reciproc al cooperarii cu clientii nostri, bazat pe incredere deplina.

Cel mai mare activ al nostru il reprezinta clientii nostri. Sute de mii de clienti din intreaga lume au ales deja brokerul forex TeleTRADE pentru stabilitatea, fiabilitatea si inalta calitate a serviciilor, iar acum se bucura de succesul colaborarii cu noi, castigand si multiplicandu-si veniturile in piata FOREX.

Detalii pe site-ul companiei