CONSULTANT FINANCIAR / MANAGER

CMA

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. Consultant financiar
- prospectarea pietei/contactarea potentialilor clienti
- consultanta in identificarea necesitatilor clientilor / solutii
- asistenta la incheierea contractelor/service
- consultanta financiara pentru persoane fizice si juridice
b.Unit Manager
- recrutarea si selectarea continua a consultantilor
- indrumarea continua a echipei in atingerea target-urilor de echipa si individuale
- asigurarea cresterii si mentinerii unei persistente in cresterea afacerii a intregii echipe si individuale
- identificarea permanent de noi nise si metode de marketing al pietei
- respectarea regulilor si procedurilor companiei

CERINTE

1. CERINTE
- bune abilitati de comunicare si negociere ; proactiv
- capacitatea de asumare a responsabilitatilor
- spirit de initiativa si intreprenorial
- disponibilitate pentru program flexibil, orientat catre client si castig;
- dinamism, motivatie, spirit de echipa, determinare
- studii superioare (preferabil) finalizate (preferabil), experienta in vanzari (preferabil) , eventual in vanzari directe (preferabil) si mai ales in asigurari (preferabil) eventual de viata (preferabil)
- punctualitate, seriozitate, responsabilitate, prezenta business, punctualitate, perseverenta, flexibilitate
- dorinta de afirmare, deschidere catre nou, abilitate de a invata si aplica metode de consultanta financiara
B. Unit Manager
- Experienta pe o pozitie similara, de preferat ca manager intr-o societate de asigurari
- experienta de minimum 2 ani in vanzari , de preferat directe, de preferat in asigurari, de preferat de viata
- absolvent studii superioare (de preferat)
- cunostinte de limba engleza
- experienta anterioara in recrutarea si selectarea propriei echipe de vanzari
- abilitati de planificare si organizare a activitatilor
- bune abilitati de comunicare si negociere, persistenta, flexibilitate, socialibilitate, fermitate in following-up and targets feed backing

BENEFICII OFERITE

- pachet motivant , incluzand o parte fixa si comisioane/bonusuri si alte forme de compensare
- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala leader mondial pe piata
- training-uri si programe de dezvoltare a carierei performante, permanente si gratuite , pe fiecare treapta si faza a performantei
- management / coatching performant
- dezvoltarea carierei catre posturi de management
-pachet motivant constituit dintr-o parte fixa motivanta si comisioane/bonusuri in functie de performanta ca si alte forme de compensare
- dezvoltarea carierei catre posturi de top management
.Prezentarea companiei
Leader mondial in asigurari de viata. La 8 ani de la intrarea pe piata Romaniei, compania dispune de o structura bine dezvoltata la nivel national, distributia serviciilor sale de consultanta financiara realizandu-se prin reteaua regionala si locala , ca si prin structura de parteneri brokeri.
In prezent, compania a lansat un program de profesionalizare a fortei de vanzari adaptat cerinteleor si exigentelor pietei europene post-aderare.
In compania noastra cresterea in cariera se bazeaza exclusiv pe performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala leader in asigurari