CONSULTANT FINANCIAR IN ASIGURARI DE VIATA SI PENSII

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii

CERINTE

Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, negociere;
Implicare, atitudine proactiva, pozitiva si orientare catre client;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
Persoane ambitioase, dinamice, orientate spre rezulate si dornice de control asupra castigurilor.
Studii superioare finalizate (studii de specialitate avantaj)
Minim 6 luni experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Pachet financiar motivant de top fata de nivelul pietei :
-Comisioane atractive;
-Sistem de bonusuri trimestriale si anuale pentru a incuraja performanta;
Program de training atat de vanzari cat si de abilitati manageriale;
Oportunitate reala de promovare in functie strict de rezultatele personale;
Mediu de lucru profesionist.