Consultant financiar (Bucuresti, Brasov)

Grawe Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultant financiar (Bucuresti, Brasov, alte judete)

- Promovarea serviciilor si produselor companiei;
- Administrarea si imbogatirea portofoliului de clienti;
- Elaborarea strategiei de dezvoltare si de atingere a obiectivelor stabilite;
- Evaluare permanenta a activitatii si rezultatelor;
- Participarea la traininguri in vederea perfectionarii activitatii desfasurate.

CERINTE

- Flexibilitate, capacitate de a asimila cunostinte;
- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
- Atitudine proactiva si orientare catre client.
- Dorinta de dezvoltare profesionala.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Cursuri de specialitate sustinute de Grawe Romania;
- Venituri fixe garantate, comisioane si bonusuri;
- Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul celui mai mare grup financiar-bancar din Romania ;
- Posibilitate de a promova in cariera

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei:

Societate de asigurari romano-austriaca din grupul Grazer Wechselseitige. Ofera asigurari de viata si de accidente pentru persoane fizice si juridice.

Pentru anul 2009 am planificat diversificarea paletei de produse de asigurare cu noi programe care sa raspunda celor mai variate preferinte ale potentialilor clienti. Este foarte important pentru compania Grawe ca la sfarsitul anului 2009 sa poata oferi clientilor un pachet de produse de asigurare diversificat si cuprinzator, de la asigurari complexe, la asigurari ieftine pe care oricine si le poate permite, de la produse de asigurare destinate persoanelor fizice, la programe specifice pentru persoanele juridice

Reprezentam o forma reala pe piata romaneasca de asigurari deoarece punem in permanenta clientul pe primul loc. Scopul nostru este sa oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment, pentru a fi demni de motto-ul nostru: “Asigurarea de partea TA”.