Consultant financiar, Bucuresti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder cauta pentru partenerul sau, companie din domeniul bancar, o persoana potrivita pentru postul de Consultant vanzari directe in vederea dezvoltarii business-ului in zona Bucuresti.

Responsabilitati:
- prospecteaza piata pentru identificarea de potentiali clienti (activitate de teren 80% in zone alocate);
- stabileste intalniri cu clientii si urmareste respectarea fluxurilor interne ale Bancii cu privire la finalizarea vanzarii;
- preia documentele specifice pentru fiecare produs, asigurandu-se de corectitudinea si completitudinea documentatiei;
- comunica cu Departamentul Asistenta Vanzari in vederea finalizarii cu succes a introducerii tuturor informatiilor in sistem;
- contacteaza clientul direct (fata-in-fata) sau prin email si/ sau telefon si ii prezinta oferta bancii;
- mentine relatia cu clientii din propriul portofoliu pe perioada vanzarii.

Se ofera salariu fix 1100 lei net + comision din vanzari + decont de transport + cartela de telefon.

Pentru aplicatie, va rog sa trimiteti cv-ul la adresa: i.achim@trenkwalder.com

CERINTE

- Studii medii/superioare in curs;
- Bune abilitati de operare PC;
- Persoana organizata, flexibila, dinamica;
- Abilitati de vanzari - experienta de minim 6 luni in vanzari directe;
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).