Consultant Financiar Bancar

PFI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam agenti de vanzari/consilieri financiari pentru promovarea produselor bancii.
Activitatea presupune:
- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti;
- identificarea nevoilor clientilor;
- suport acordat clientilor in alegerea celei mai potrivite solutii de economisire-creditare in conformitate cu nevoile acestora;
Caracteristicile produsului:
• Profit bun in faza de economisire;
• Sustinut financiar de catre stat cu o Prima de 15% din economisirea anuala dar nu mai mare de 150 de EUR pe an; dobanda bancii – 2-3 sau 4.5% ;
• Posibilitatea obtinerii unui credit cu dobanda fixa de 4.5% dupa 18 luni;
• Creditul poate fi rambursat oricand fara comision de plata anticipata.
Concluzie : un produs cu 2 mari calitati : un profit neimpozabil de 17 – 19.5 % la faza de economisire (de 3 ori mai bun fata de o banca comerciala sau CEC) si un credit cu o dobanda fixa(4.5%) mai mica de aproximativ 3 ori decat o banca comerciala sau CEC

CERINTE

- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Ablitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Initiativa, perseverenta, dinamism, optimism;

BENEFICII OFERITE

- colaborare pe baza de contract cu banca;
- posibilitatea de a lucra part time / full time
• Munca intr-o echipa dinamica si flexibila.
• Un produs bancar unic.
• Traininguri de produs si de aprofundare a tehnicilor de vanzare si negociere
• Posibilitati rapide de promovare.

DESCRIEREA FIRMEI

intermediar produse financiar bancare