Consultant Financiar - Asigurari de viata

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti;
- Prezentarea ofertei de produse si servicii, identificarea necesitatilor specifice si consilierea clientilor in luarea deciziei optime prin efectuarea de analize financiare personalizate;
- Negocierea si vanzarea serviciilor financiare;
- Crearea, mentinerea si/sau dezvoltarea unor bune relatii de afaceri cu clientii;
- Gestionarea portofoliului de clienti;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie avantaj);
- Abilitati excelente de comunicare, relationare, persuasiune, negociere;
- Abilitati de prezentare in public;
- Implicare, atitudine proactiva, pozitiva si orientare catre client;
- Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitate de a asimila cunostinte;
- Persoane ambitioase, dinamice, orientate spre rezulate si dornice de control asupra castigurilor;
- Minim 6 luni experienta pe un post similar.

BENEFICII OFERITE

- Cadru propice dezvoltarii carierei profesionale;
- Programe de training atat de vanzari cat si de abilitati manageriale;
- Oportunitate reala de promovare in functie strict de rezultatele personale;
- Mediu de lucru profesionist;
- Pachet financiar motivant de top fata de nivelul pietei;
- Comisioane atractive;
- Sistem de bonusuri trimestriale si anuale pentru a incuraja performanta;
- Program de lucru flexibil.