CONSULTANT FINANCIAR ASIGURARI DE VIATA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala, lider mondial incontestabil pe piata consultantei financiare si a asigurarilor de viata.
Compania are o vechime de peste 85 de ani in lume si o prezenta in piata romaneasca din 1976, protejand peste 200 000 de familii in Romania si peste 40 de milioane in lume prin filialele sale din 135 de tari.
Cautam canditati pentru postul de consultant financiar asigurari de viata care va avea urmatoarele responsabilitati:

1. identificarea potentialilor clienti si stabilirea intalnirilor pentru a discuta necesitatile financiare ale clientilor
2. construirea unui plan financiar personalizat care sa includa protectia financiara a familiei si a propriei persoane, protejarea venitului la pensie si construirea unui fond de studii pentru copii in functie de nivelul investitiei dorite de catre client
3. contractarea clientului si asigurarea unei consultante continue si de caliatete pe parcursul contractului.

CERINTE

- studii superioare absolvite
(studii superioare in domeniul financiar sau socio-uman reprezinta un avantaj)
- abilitati de comunicare dezvoltate
- disponibilitate de program full-time si deplasare in Bucuresti
- dorinta de a dezvolta o cariera solida in domeniul financiar sau al resurselor umane
perseverenta, ambitie, disponibilitatea de a invata

BENEFICII OFERITE

- bonusuri substantiale in functie de nivelul de performanta (se discuta la interviu)
recompense non-materiale in functie de nivelul de dezvoltare: training-uri, calatorii in tara si in strainatate, abonament medical pentru consultant (si familia), alte avantaje care apar o data cu cresterea profesionala.